Фізико-географічне розташування району (Київська та Черкаська обл.. ) маршруту походу дає можливість відвідувати і пізнавати туристам місця пов’язані з історичною минувшиною українського народу. А саме з територією знаходження Трипільської культури (с. Трипілля, м. Українка ), місцями пов’язаними з боротьбою українського народу за суверенітет та незалежність України в ХVІІ ст. підчас Козацької доби ( с. Ходорів, с. Трахтимирів, с. Бучак ), місцями пов’язаними з життєвим та творчим шляхом Великого Кобзаря України Т.Г. Шевченка ( м.Канів ),районом де проходили бої за визволення України від фашистських загарбників у роки Другої Світової війни. Тому, на наше переконання, походи даним районом позитивно впливають на національно-патріотичне виховання особистості свідомого громадянина України.
Але відсутність точних туристських карт Київської та Черкаської областей, місць поповнення питної води, незадовільний еколого-санітарний стан р. Дніпро, Канівського водосховища, наявність досить масивних територій так званих «зон обмеженого доступу» - не дають можливості проведення пішохідних походів. Тому нашою групою був розроблений вітрильний похід р. Дніпро, Канівським водосховищем.
Тісна співпраця з Переяслав-Хмельницьким крейсерським яхт-клубом дає нам можливість проведення вітрильних походів. Нашу думку на рівні пішохідних, велосипедних, мотоциклетних, автомобільних, тощо, видів спортивних туристських походів має право на розвиток і вітрильний туризм на типі суден – «крейсерська яхта».
Тому, після отримання позитивного дозволу від ЦМКК ФСТУ, успішно вперше в Україні, групою туристів Переяслав-Хмельницької Станції юних туристів, з 19 по 25 червня 2015 р. здійснений вітрильний спортивний туристський похід І категорії складності на типі судна «крейсерська яхта». Усі учасники запланованого походу пройшли курс навчання по програмі «Крейсерський яхтинг», при «Переяслав-Хмельницькому крейсерському яхт-клубі», і здійснили не категорійний вітрильний похід. Заступник керівника походу є досвідченим яхтсменом.
Маршрут походу носить лінійний варіант. Відсутність потреби в розробці аварійного варіанту маршруту обґрунтовується розташуванням неподалік нитки маршруту населених пунктів, наявності транспортного сполучення, медичних закладів.
Заявлений групою маршрут походу не змінювався, та здійснений у повному складі.
Основна мета походу:
- здійснення вітрильного походу І категорії складності в рамках Чемпіонату України зі спортивних туристських походів;
- національно-патріотичне виховання підростаючого покоління;
- проведення патріотичних акцій «Пам'ять» приуроченою до «Дня скорботи України»;
- фізичне загартування та оздоровлення учасників походу;
- удосконалення знань,умінь та навичок учасників походу;
- поглиблення знань учасників походу про історичну минувшину рідного краю;
- популяризація та розвиток вітрильного туризму. |